تبلیغات محیطی

امکان ارجاع به تبلیغات دیگر
از تبلیغات محیطی می توان به عنوان یک مکمل
 عالی برای تبلیغات دیگر استفاده کرد. مثلا می توانید در تبلیغ محیطی از بینندگان بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت شما مراجعه کنند و یا برای دریافت بروشور رایگان با شما تماس بگیرند. معمولا تبلیغات محیطی هنگامی بهترین بازده را دارد که با تبلیغات دیگری همراه شود.

امکان دیده شدن بصورت مکرر

تبلیغات محیطی معمولا مدت زمان زیادی در معرض دید هستند. بر خلاف تبلیغات در تلویزیون و یا مجلات، افرادی که از مکانهای خاص بطور روزانه عبور می کنند، بارها تبلیغات شما را خواهند دید و احتمال خرید آنان افزایش خواهد یافت. بسیاری از خریداران، زمانی خرید می کنند که تبلیغی را بارها دیده باشند.

بازار هدف انتخابی
در تبلیغات محیطی این امکان وجود دارد که بازار هدف را انتخاب کنید. مثلا با خرید فضایی برای تبلیغات محیطی در نمایشگاه کتاب، می توانید
 براحتی پیام خود را به علاقه مندان کتاب برسانید. اگر مخاطبان شما بازاری ها هستند با تبلیغات مناسب در بازار می توانید به آنان دسترسی پیدا کنید. البته مسلما در تمامی موارد نمی توان بازار هدف را به این سادگی انتخاب کرد.

تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی

معایب تبلیغات محیطی:

کوتاه بودن پیام
در تبلیغات محیطی پیام شما باید بسیار
کوتاه باشد. معمولا بینندگان ۳ ثانیه وقت دارند تا پیام را بخوانند. پیام باید به اندازه ای کوتاه باشد که در ۳ ثانیه خوانده شود. در ۹۵ درصد موارد، پیام یا خواننده در حال حرکت هستند. پس لازمه موفقیت در این نوع تبلیغات، تهیه متنی کوتاه، قابل فهم و تاثیر گذار است.

غیر قابل استفاده برای مناسبتهای خاص
قراردادهای تبلیغات محیطی معمولا برای زمانهای کوتاه بسته نمی شوند. حتی بسیاری از فروشندگان فضا برای تبلیغات محیطی، این فضاها را بصورت ماهانه اجاره نمی دهند، بلکه باید حداقل هزینه سه ماه را بپردازید. این موضوع باعث می شود که نتوانید از این نوع تبلیغات برای اعلام فروش های فوق العاده کوتاه مدت، استفاده کنید. همچنین باید هزینه زیادی را بپردازید.grid-16

 

چگونه تبلیغات محیطی را موثرتر سازیم؟

مکان مناسبی بیابید.
با صرف وقت کافی و انجام تحقیقات، مکانی
مناسب برای تبلیغات محیطی خود بیابید. مهمترین عامل در موفقیت تبلیغات،انتخاب مکان مناسب است تا اولا افراد زیادی تبلیغ را ببینند و دوما به موضوع تبلیغ علاقه مند باشند.

متن کوتاهی را انتخاب کنید.
حداکثر از پنج تا هفت کلمه استفاده کنید. نوشته را به اندازه کافی بزرگ بنویسید تا براحتی خوانده شود. زمینه ای ساده و با رنگی متضاد انتخاب
کنید تا خواندن متن آسانتر شود. بقیه فضا را با عکسهایی که مزایای محصول یا خدماتتان را نشان می دهند پر کنید.

نحوه تماس را مشخص کنید.
روش تماس و تیه محصول را
بطور مشخص قید کنید. مثلا بنویسید: قابل تهیه از کتاب فروشی های تهران. و یا آدرس وب سایت یا شماره تماس را با حروف بسیار بزرگ درج کنید. تبلیغاتی که بازدیدکنندگان را به محثول علاقه مند کند و سپس روش تهیه محصول را ارائه ندهد، بازده بسیار کمی خواهد داشت.

 

توصیه ها
امکان استفاده از پوستر را فراموش نکنید.
پوسترها یکی از قدیمی ترین روشهای تبلیغ به شمار می روند و معمولا بازده مناسبی دارند. اگر می خواهید با صرف هزینه ای اندک، و با استفاده از تبلیغات محیطی، مشتریان جدید ایجاد کنید، پوستری رنگی با ابعادA4 تهیه کرده و آنرا به فروشگاهها و مکانهای عمومی اطراف محل کار خود بدهید تا نصب کنند. اینکار در بسیاری از موارد بصورت رایگان انجامخواهد شد و در بعضی موارد نیز باید حاضر به پرداخت وجهی برای اجاره ماهیانه فضا باشید. اگر محصول خود را به توزیع کنندگان می دهید تا بفروشند، حتما در هر بار ارسال سفارش، تعدادی پوستر نیز بفرستید و از آنان بخواهید تا پوسترها را در معرض دید قرار دهند.